Tehlikeli Aşk – Bölüm 2

“ben neyden bahsettiğini anlamıyorum”dedi. Asude

Selimin sinirlendiği açıkça ortadaydı. çenesi kasılmış, kaşları çatılmış ve yüzü oldukça gerilmişti.

“o ihale rakamlarını öğrenemeyeceksin” Asude Selimin neyden bahsettiğini anlamayarak saf bir şekilde karşısında ki adamı süzüyordu.

“hangi ihale “dedi birden. dilini tutamadığı için kendine kızdı. Aptaldı ve bunu kendisi de kabul ediyordu.

“numara yapma bana senin kozan holding’ten gelen bir ajan olduğunu biliyorum. Benim anlamadığım halefoğulu ailesinden birine ajan olarak yaklaşman senin gerçekten de aptal olduğunun göstergesi. yinede cesaretinden dolayı seni tebrik ederim. “Selim alayla karşısında ki zavallı gibi gözüken bir bakış attı.

“halefoğlu ? hangi halefoğlu”derken genç kızın sesi titremişti. herhalde şu an karşısında duran adam yedi sülelesi mafya olan halefoğlu ailesinin bir üyesi olamazdı. değil mi? eğer tahmin ettiği gibiyse buradan hemen kurtulması gerekiyordu.

“kaçtane halefoğlu ailesi biliyorsun? ben kenan halefoğlu’nun oğlu Selim halefoğlu! seni buraya gönderen kim olduğumu söylemedi mi?”Selim şu an kim olduğunu söylemekten rahatsız olsada bunu önemsememeye çalıştı.

“hadi canım “genç kız ağzından çıkan kelimeyi son anda farketsede iş işten geçmiş çoktan ağzından çıkmıştı. bunun getirdiği korkuyla olduğu yere biraz daha sindi.

genç kız yaptığı hatayı toparlamak ve bir an önce buradan kurtulmak adına tekrar konuşmaya başladı.

“beni kimse göndermedi. ben düğünden kaçtım. önüme gelen ilk arabada senindi. sanırım ben rahatsızlık verdim. gitsem iyi olacak”derken Asude tekrar kapıya yöneldi. Selimin sesiyle tekrar durmak zorunda kalmıştı.

“sen burayı belediye kurumumu sandın? rahatsızlk verdim diyorum diyebileceğin bir yerdemisin? şu an. yoksa beni aptal mı sandın?

“bak ben o sandığın kişi değilim! devlet kurumu gibi de görünmüyorsun. manyakmısın nesin sen ya? seninle karşılaşmak yerine o pislik herifle evlenmeyide tercih ederdim.”

“düğünden kaçıyormuş numarası yapıp benden yardım isteme bahanesiyle yanımıza sızacaktın. eğer amacını bilsem seni arabama alırmıydım. ”

“Allah’ım kafayı yiyeceğim ! çattık ya ! sen nasıl bir mafya bozuntususun ki “dediği anda kendisini duvarla Selim arasında buldu. Adam gözlerinden adeta alev topu saçıyordu. Aptal Asude sen nasıl bir aptalsın ki karşında bir mafya olmasına rağmen diklenebiliyordun. Halefoğullarını bilmeyen mi? vardı. Türkiye’nin en ücra köşesinde yaşayan insan bile halefoğullarının mafya olduğunu bilirdi.

“sen ne dedin”dedi. Selim sinirle solurken ,

”Allah’ım dedim”

”onadan sonra”

”kafayı dedim.”

Selimin dişlerini sıktığı belli oluyordu. Asude şimdi beni öldürecek diye düşündü. Mezarım bile olmayacak diye geçirdi aklından

“bana mafya”dedi. ama gerisini getiremedi. “mafya “dedi. birkez daha ama “bozuntusu “diyemedi. Selim

“bozuk plak gibi tekrar edip durmasana mafya bozuntusu dedim işte”

Selim elini Asudenin boynuna koyup sıkmaya başladığında “işte şimdi öldüm”diye düşündü Asude

Asudenin yüzü nefessizlikten mor bir renk alırken, elleride Selimin ellerinden çekilip yan tarafa düşmüştü. Asudenin bu halini gören Selim kızın ölümle yaşam arasındaki ince çizgide olduğunu farketmişti. kızın boynundan ellerini yavaşça çekti. fark ettiği şeyle başının sağa sola birkaç kez salladı. Selim bu güzel küçük ve saf kızın ölmesini istememişti. en önemlisi de iki gündür bu kız yüzünden midir bilinmez ‘ merve bir kez bile aklına gelmemişti. Selim bir an ne yapacağını bilemesede Asudenin bunu hakettiğini düşünüyordu. kimse ona diklemezdi. bu küçük kızın haddini bilmesi gerekiyordu.

Ali Duran aniden odaya girdiğinde gördüğü manzara dikkatini çekmişti. Asude yerde çökmüş iki eliyle boğazını tutarken derin derin nefes almaya çalışıyordu. Selimin sesiyle dikkatini ona verdi.

“adamlaradan birine söyle kıza su getirsin. arabayı da hazırlattır 1 saate dönüyoruz istanbula”derken çoktan kapıya ulaşmıştı.

“kız ne olacak “Ali Duranın sesiyle Selim yerinde birkaç saniye duraksadı.

“neyin ne olduğunu anlayana kadar o da bizimle”deyip odadan çıktı.

Ali Duran elinde ki su bardağı ile genç kızın yanına yanaşıp saçlarını arka ittirdi. elinde ki su bardağını kıza uzattığından Asude şaşkındı. devamlı kendisine öldürecek gibi bakan adamın şimdi su uzatıp yardım etmesi ilginçti.

“ne istiyorsunuz benden. benim sandığınız gibi bir amacım yok derken”sesi fısıltı şeklinde çıkmıştı.

“ben orasını bilmem. ama emin ol Selimin yerinde ben olsam başladığım işi yarım bırakmaz seni öldürürdüm. ben insan öldürme konusunda cinsiyet ayrımı yapmam o küçük aklına bunu iyi sok, küçücük bir yanlışını dahi görürsem beyinini parçalara ayırırım.”duyduklarından sonra Asudenin boğazından su geçmemiş hatta yumrular oluşturmuştu.

Asude korkuyordu. daha önce ne böyle şeyler yaşamış nede böyle şeyler görmüştü. iki gün öncesine kadar gayet sıradan bir hayatı vardı. üvey babası ve kendisi ile evlenmek isteyen pislik adam dışında Asudenin şu an yaşadığı yağmurdan kaçarken doluya tuttulmak gibi bir şeydi.

****

saatlerdir yoldaydılar ve kimseden çıt çıkmıyordu. Asude, Selimin elinden nasıl kurtulacağını düşünüyor ve bununla ilgili planlar yapıyordu. bir an kendini arabadan aşağı atmayı düşünsede bu aptalca fikirden hemen kurtuldu. Selim halefoğlundan kurtulmanın bir yolu mutlaka olmalıydı. Selim araba kullanmaktan sanırım yorulmuş olmalıydı ki Ali Duranla yer değiştirdiler. araba nın durmasıyla birlikte Asude de gözleriyle etrafı taradı. kendi arabalarının etrafında ki korumalar dikkatini çeken ilk şey olmuştu. biri önlerinde 2 tanesi de arkalarında olmak üzere toplam 3 adet koruma arabası vardı. bu da demekti ki istabula varana kadar Selim den kurtulamak için hiç şansı olmayacaktı eğer öyleyse bu yolculuğun tadını çıkarmalıydı.

“siz hep böyle konuşmaz mısın?”dedi. Asude

ikiside Asude ye cevap vermeye tenezzül etmedi. Ali Duran dikiz aynasından Asude ye ters bir bakış atıp dikkatini yola verdi. Selim de gözlerini kapatmış kafasını koltuğa yaslayıp dinlenme pozisyonunu almıştı.

“çok sıkıcısınız”dediğinde Selimin dudakları hafiften yukarı kıvrıldı. bu kızı sinir etmek çok hoışuna gidiyordu.

“hey kime gidiyorum. radyoyu bari açın”dediğnde Ali Duranda onun bu haline kıkırdamaya başlamıştı. ama sanki konuşmama yemini etmişler gibi tek kelime etmiyorlardı.

Asude radyonun açılmayacağını anladığında arka koltukta ön tarafa sarkarak radyoyu kendi açmaya çalıştı. Selim Asudenin kolundan sertçe tutup geriye doğru itti. Selimin yüzü ifadesizdi.

“otur oturduğun yerde”dedi. buz gibi sesiyle

“gördüğün gibi oturuyorum ayakta giden var sanki alt tarafı radyoyu aç dedik dövseydin bari”genç kızın hiç susmaya niyeti yoktu. ta ki Ali Duranın öldürü bakışlarını farkedene kadar Asude sağ cama iyice yanaşıp camdan dışarıyı izlemeye başladı.

aradan 10 dk kadar sonra radyo Selim tarafından açıldı. Asude emin olmak için şaşkın şaşkın radyoya baktı. ama şaşkınlık içinde bakan sadece Asude değildi. Ali Duran da şu an şaşkındı Selim gürültülü şeylerden nefret eder başını ağrıttığını söylerdi.

6 saat süren araba yolculuğu Ali Duran ve Selimin burnundan gelmişti. Asude durmadan açıktım, susadım, tuvalate gitmem gerek diyerek iki adamı da sinir hastası etmişti. Ali Duran sinirlerine hakim olamayıp belinde ki silahı sertçe arabanın ön konsoluna bıraktığında Asudenin dilide içine kaçmış sesi kesilmişti.

****

“kalksana kızım sabaha kadar seni mi? bekleyeceğiz”Asude omzundan dürtülmesiyle uyanmıştı. gözüne çarpan güneşe elini siper ederek karşısında duran Ali Durana sert bir bakış attı.

“insan gibi kaldırdın da uyanmadırdın da uyanmadık mı?”Ali Duranın zaten bu kıza tahammülü yoktu. bir de Asude bu şekilde davranarak kendi sonunu daha çabuk getiriyordu.

“ben sana şimdi gösterecem insanı”diyerek elini havaya kaldırdığında Selimin sert ve tok sesi duyuldu.

“küçücük kızla mı? uğraşıyorsun Ali Duran”Ali Duranın sözü üzerine havada ki elini yere indirip Asudeye sert bir bakış atarak arabanın yanından ayrıldı.

Asude korkuyla sinmiş ve gözlerini kapatmıştı. ama beklediği tokat yüzüne gelmeyince kipriklerini yavaşça araladığında bu kez karşısında Selim duruyordu. biri gidiyor biri geliyor zorbaların diye düşündü Asude

“arabaya kamp kurmayı düşünmüyorsun herhalde küçük hanım “diyerek yürümeye başladı. Asudede yavaşça arabadan inip Selimin peşine takıldı.

Asude kafasını kaldırdığında gördüğü manzarayla gözleri kocaman açıldı. Asude hayatında ilk defa büyük bir ev görüyordu. kendi mahallesinde ki müstakil en fazla 2 odalı evlere hiç benzemiyordu burası. evin iki katı büyüklüğünde ki kocaman bahçeye bile hayran kalmıştı. bahçeyi son bir kez daha taradığında bu kez yüzünü buruşturdu. bahçenin girişinde, hatta her köşe de korumalar vardı. evin giriş kapısında ki korumaları gördüğünde sıkıntıyla offladı.

“Ali Duran üst katlarda ki odalardan birini Asudeye verin “Selim salondaki L şeklinde ki koltuğa yayılırken diğer korumalara da emirler yağdırıyordu.

“haspin allah bir çocuk bakıcılığı yapmadığımız kalmıştı. oda oldu. yürü baş belası”diyerek merdivenlerden çıkmaya başladı. Asude gelinliğinin eteklerinden tutup Ali Duranın arkasından yürümeye başladı. ikinci kata geldiklerinde bir odanın kapısını açıp Asudenin içeriye girmesini bekledi.

“ben bu gelinlikten kurtulmak istiyorum”dedi. Asudenin sesi fısıltı şeklinde çıkmıştı. Ali Durandan korkuyordu. Selimden hiç korkmadığı kadar

”banane ”dedi. düz bir sesle Ali Duran

”bi kıyafet versen ölürmüsün? be adam ”dedi. Asude yine farkında olmadan sesini yükseltmişti.

”çıplak gez sana verecek kıyafetimiz yok”dedi. soğuk bir sesle Asude Ali Duranı daha fazla sinirlendirmemek adına sessizliğini korudu. bu adamın bakışları bile katil olduğunun kanıtıydı.

“bu arada sakın kaçmak gibi bir düşünce geçirme aklından buran kaçmak düğünden kaçmaya benzemez”diyerek odadan çıktı.

Asude duş alıp 2 gündür üzerinden çıkmayan gelinlikten kurtulmak istiyordu. oda daki elbise dolabını açtığında sıkıntıyla yanaklarını şişirdi. dolap bomboştu. Asude aklına gelen fikirle odadan çıkıp koridordaki odalara tek tek girmeye başladı ama malesef bu kattaki bütün odalar misafir odasıydı ve elbiseye dair hiçbirşey yoktu.

Asude koridordaki son odaya geldiğinde kapı kilitliydi. ama ne hikmetse anahtar kapının üstündeydi. Asude yavaşça kilidi çevirip kapının kulpunu çevirdi. odaya girdiğinde şaşkın bir ifadeyle odayı inceledi. odanın bütün duvarlarında Selim ve yanında tanımadığı bir kızın resmi vardı. Asude biraz daha yaklaşarak tüm resimleri incelemeye başladı. Selimle birlikte resmi olan kızın güneş sarısı saçları kahverengi gözleri ve çilli yüzü Asudenin iç geçirmesine neden oldu. çünkü resimlerin hepsinde Selim gülümsüyordu. ve yanında ki kızla çok samimi gözüküyorlardı.

Asude dikkatini çeken bir resmin üzerinde parmaklarını gezdirmeye başladı. büyük bir ihtimal sarısaçlı kızın doğum gününde çekilmişti. üzerinde”iyi ki doğdun mervem”yazıyordu. Asude biraz daha resimleri inceledikten sonra buradan çıkması gerektiğine karar verdi. belli ki burası özel bir odaydı. Selim ve Ali Duran onu burda yakalarsa öldürebilirdi.Asude odadan çıkıp kapıyı kapattı. tekrar kilitlemek için elini anahtara attığında arkasından sert ve tok ses duyuldu.

”sen ne yaptığını sanıyorsun orada”Asude başını yavaşça sağına çevirdiğinde merdivenlerin başındaki Selim görüş alanına girdi.

2. Bölüm Sonu