Tehlikeli Aşk – Bölüm 3

”sen ne yaptığını sanıyorsun orada” Asude başını yavaşça sağına çevirdiğinde merdivenlerin başındaki selim görüş alanına girdi.

Selimin gözlerinde öyle bir duygu vardı ki Asude ona küfretse bu kadar sinirlenemezdi herhalde. Asude sesli bir şekilde yutkunduktan sonra kekeleyerek cevap verdi.

”şeyyy ben kıyafet arıyordum da ” ne söyleyeceğini bilemediği için aklına ilk gelen şeyi söylemişti. selimin bakışları ilk defa Asudeyi bu kadar rahatsız etmişti.

”kıyafetleri odaları gezerek mi? arıyorsun. bir daha bir şeye ihtiyacın olduğunda söyle. seni bağlamamı istemezsin değil mi?”

” ali duran denilen gerizekalıdan istedim ama o çıplak gezmemi söyledi. ismin de bile hayır yok ali duran ne bee ” herzaman ki gibi inatçılığı korkusunu bastırmıştı. selimin se biraz önce ki siniri gitmiş şimdi bu kızın yanında kahkaha atmamak için dudaklarını birbirine bastırıyordu.

” bir daha bu odanın yanına bile yaklaşma, beni takip et sana kıyafet vereceğim” Asude bu durumdan hoşlanmasada tıpış tıpış selimi takip etti. bir üst kata çıktıklarında biri sağda diğeri solda olmak üzere 2 kapı vardı. selim sağda ki kapıdan içeriye girdiğinde Asude de hemen arkasından odaya daldı.

siyah ağırlıklı devasa oda Asudenin şaşkınlıkla ağzının aralanmasına sebep oldu. bu oda neredeyse Asudenin evi kadardı.

” bu kadar ilgini çeken ne ” selim elbise dolabının kapaklarını açmış birşey arar gibi bir hali vardı.

” odan neredeyse bizim evin büyüklüğünde ”

” bunda anormel olan ne?” dedi. selim

”anormal olan senin odan” dedi. Asude

selim elinde ki tişört ve eşofman altını Asudeye uzattı.

”ama bunlar erkek kıyafetleri ”dedi. safça

” çünkü bu evde sadece erkekler yaşıyor küçük hanım evimde alıkoyduğum bir şüpheliyede kıyafet alıcak halim yok” dedi. net bir sesle

” alıkoymadın resmen esir ettin hemde ben nedenini bile bilmiyorum” dedi. Asude

” yine çok konuşmaya başladın. artık odana gitsen” selim Asudenin omzuna sarılı olan sargıbezindeki kanları farketsede umursamadı. ne olduğu belli olmayan biriye yardım edecek hali yoktu. Asude şu an ağrı kesicilerin etkisinden dolayı dikişlerinin açıldığının farkında değildi.

” iyi gittim be yakında tamamen kurtulacağım buradan” dedi. Asude

” o kadar emin olma kaçsan bile seni bulmam sadece birkaç saatimi alır hele de evsiz bir kızı” acı gerçek tokat gibi çarpmıştı. Asude kaçsa bile gidecek bir yeri yoktu. istanbulda çocukluk arkadaşı hale vardı. ama onunda ne numarası nede adresi vardı elinde…

Asude kendisine verilen odaya dönüp kapıyı kapattı. üzerindeki gelinliği çıkarmak için tam bir saat uğraşmasına rağmen bir türlü çıkaramadı. yaralı omzu ve iplikten düğüm yapılan sırt dekoltesi buna engel oluyordu. neredeyse kudurmak üzereydi. bu durumda birinden yardım almalıydı. yardım alabileceği iki kişi vardı ki ali duran hayatta Asudeye iyilik yapmazdı. odasının kapısını aralayıp selim diye seslenmeye başladı.

” selim”
”selim” ikinci seslenişin sonunda da hala aşağıdan ses gelmedi.

”duymuyormusun allah’ın cezası” Asude son anda yaptığı hatayı anlasa da çok geçti.

” ne bağırıp duruyorsun kızım okul arkadaşın mı? var karşında” selim nasıl olupta biranda Asudenin yanında bitivermişti. Asude anlık şaşkınlığını attığında

” seni görmeye meraklı değiliz heralde gelinliğimi çıkaramadım” dediğinde selimin yüzünde alaycı ve pis bir gülümseme oluşmuştu.

”ya demek gelinliğini çıkarmamı istiyorsun”

”sapık mısın? sen, sadece gelinliğimin iplerini çözmeni istiyorum” selim kızı duymazlıktan gelerek arkasına geçti. ilmek şeklinde bağlanmış düğümleri çözerken içinde Asudeye karşı koyamadığı bir arzu oluştu. küçük kıza karşı bu şekilde arzu duyduğu için kendine kızdı. Asude, selimin nefesini boynunda hisseddikçe ürpermeye başladı. ikiside bu durumdan şu an oldukça rahatsızdı.

” duş alıp biraz dinlen yemek hazır olunca ali duran seni çağırır” ali duran bunu duysa kesinlikle çıldırırdı. selimin gözleri çıkmadan son kez Asudenin omuzunda ki sargıya kaydı. selim Asudenin yarasının kanadığını anlasada hiç bir şey demeden odadan çıktı. o selimdi o acımazdı yada üzülmez her zaman ki gibi yine umursamamıştı.

asuda selim çıktıktan sonra sıcak suyla güzel bir duş aldı. odasının kapısını kilitleyip kendini yatağa bıraktı. şu son üç günde başından geçenleri düşünmeye başlamıştıı. şu 3 günde yaşadığı aksiyonu 19 yıl boyunca bir kere yaşamamıştı. Asude düşüncelerinin arasında neredeyse kaybolmak üzereydi. önce kumar borcu yüzünden kendisini zorla evlendirmeye çalışan üvey babasını, üvey babasının yaptığı zorbalıklara hiç ses çıkarmayan öz annesini, üvey babasının kumar borcunu ödemek karşılığında onunla evlenmek isteyen emrullah pisliğini, tam kaçtım kurtuldum derken selimle karşılaşmasını, sadece kaçması için yardım etmesini istemişti. şimdi selimin elinde esirdi hemde nedenini bilmediği birşey yüzünden ilk defa korkuyordu. çaresizdi. istese bile şu an bu evden kaçamazdı. kaçsa bile gidecek bir yeri yoktu. Asude bu düşüncelerin ve yaşadığı olayların yorgunluğu nedeniyle kendini uykunun kollarının arasına bıraktı.

****

” nerede kaldın oğlum öldük açlıktan” dedi. selim ayaklarının üst üste atarken

” Asudeyi araştırmasını istediğin adamın yanına uğradım” dedi. ali duran selimin karşısındaki koltuğa kurulurken

” sonuç”dedi selim, emindi. asuda aptal görünmeye çalışan bir ajandı.

” küçük kızımız doğru söylüyor. üvey babası kumar borcu yüzünden kızı kumarhane sahibine satmış düğünün olacağı gün Asude bir yolunu bulup düğünden kaçmış sonrasında da seninle karşılaşmış olmalı şu an üvey babası ve kumarhane sahibi tüm ankara da Asudeyi arıyormuş. büyük bir ihtimal bulur bulmaz ya kızı öldürürler yada düğün kaldığı yerden devam eder. ” ali duran bir solukta herşeyi anlatmıştı.

” yani kızın kozan holdingle bir alakası yok”dedi. selim sanki bu cümleyi kendisi için kkurmuştu.

” bence o kızın dünyayla alakası yok, o değilde şimdi bu kızı ne yapmayı düşünüyorsun selim daha ne kadar yanımızda tutabiliriz”dedi ali duran sorarcasına

” sabah olunca Asudeyi serbest bırakacağız korumalardan biri istediği herhangi bir yere bıraksın” dedi selim umursamaz bir tavırla

ali duranın yüzünde zafer gülümsemesi oluştu. sonunda bu kızdan kurtulacaktı. ali duranın da baş ağrıları sona erecekti. hayatı boyunca bu kadar çok konuşan bir insan görmemişti. kız kardeşi hariç aklına kızkardeşinin gelmesiyle yine yüzünü hüzün bulutları sardı.

” sen nasıl istersen selim”

” ali duran Asudeyi kaldır yemek yiyelim”dedi.

ali duran, selimi umursamadan Asude diye çağırmaya başladı. kaç kez bağırmasına rağmen yukarıdan ne ses geldi nede inen

” kalk bak bakalım kaçmış olmasın”dedi selim ” aptal kız”dedi içinden eğer kaçtıysa tam bir aptallıktı. zaten yarın sabah onu özgür bırakacaktı…

” lanet kız”dedi ali duran yerinden kalkarken

ali duran bir üst kata çıktığında hala Asude diye tekrarlayıp duruyordu. odanın kapısına elini attığında kapının kilitli olduğunu farketti. ” seni elime bir geçirirsem kesinlikle öldüreceğim ”diye mırıldandı.

”Asude kapıyı aç” demesine rağmen içerden ses gelmedi. kaçmış olabileceği düşüncesiyle kapıya bir tekme attı kapının kilidi anında kırıldı. ali duran içeriye girdiğinde hiç birşey beklediği gibi değildi. Asude yatağıın içinde cenin pozisyonunu almış soğuk terler döküyordu. ali duran ne yapacağını bilemez halde Asudenin yanına yaklaştı. elini kızın alnına koydu. kız ateşler içinde yanıyordu. hatta şu an ali duranın yanında olduğunun bile farkında değildi. ali duran bu kızı gördükçe hatırlamak istemediği acı dolu anılarını hatırlıyordu. belki de bu kızı bu yüzden sevmiyordu kim bilir.

ali duran Asudenin üzerinde ki yorganı çektiğinde omzunda ki yaranın kanadığını farketti. büyük bir ihtimal kızın yarası mikrop kapmıştı. ali duran ilk defa şefkatle yaklaştı Asudeye, neden bu şekilde merhamet ettiğini kendi çok iyi biliyordu. ali duran banyoya yönelip havlu dolabından bir havlu aldı. havluyu soğuk suda ıslatıp Asudenin başına koydu. Asudenin yanına dizlerinin üstüne çöktü omzunda ki sargı bezini büyük bir özenle çıkarıp yarasını kontrol etti. banyodan bu kez ilk yardım çantasını getirip yarasını temizledi bazı dikişleri atmıştı ama şu an bunun için yapabileceği bir şey yoktu. Asude nin ara ara sayıklama sesleri duyuluyordu.

” vurma baba lütfen vurma, yardım et anne kurtar anne beni”

ali duran, Asudenin anne ve üvey babasından bir an için nefret etmişti. Asudenin narin ve kırılgan bedenini son kez süzdü. havluyu ıslatıp ıslatıp farklı yerlerine koyuyordu.

” bir gelemediniz…………” selim gördüğü manzara karşısında şaşkındı. bir Asudeye bir ali durana bakıyordu..

” Asudenin yarası mikroop kapmış ateşi var sanırım havale geçiriyor ”dedi ali duran sesinde farklı bir hava vardı..

” şimdi nasıl ”dedi. selim tok bir sesle

” daha iyi sanırım ”dedi. elindeki havluyu Asudenin başına koyup odadan çıktı.

iki gündür hep çemkirirken gördüğü kızın şimdi ki hali garibine gitmişti. selim dikkatle Asudeyi süzdü. saçlarını hiç açık bırakmazmıydı. elini alnına koyup ateşini kontrol etti. ne zaman bu kadar düşünceli bir adam olmuştu. hastaysa hasta deyip çıktı odadan aslında vicdanında kendine bile itiraf edemediği büyük bir ağırlık vadı. Asudenin yarasını farkettiğ halde müdahale etmemişti. ama selim böyle şeylerle kalbini hiç meşgul etmezdi. şimdi de öyle yaptı. aşağıda bir şeyler atıştırdıktan sonra ali durana iyi geceler dileyip kendi odasına çıkıp yattı. her zaman yaptığı gibi bu gün yaşadığı herşeyi geride bırakarak uykuya daldı.

***

sabaha karşı ali duran duyduğu garip seslerle kalktı. yastığının altında ki silahını eline alıp kapıya yöneldi. odasından dikkatli bir şekilde çıkıp sesleri takip etmeye başladı. bahçeden susturucu sesleri geliyordu. Asudenin sesini duyunca istemsiz olarak adımları o yöne döndü.

” sende kimsin bırak beni ” içerden Asudenin tiz sesi duyuluyordu.

” benim kim olduğumu boşverde sen kimin sürtüğüsün onu söyle” ali duran yıllar aradığı sesin sahibinin içeride olma düşüncesiyle dikkatsizce içeriye daldı.

” oooo ali duran beyimiz de gelmiş” dedi. sait elindeki silahın namlusunu Asudenin alnına dayamış kipriğini dahi oynatmadan ali durana bakıyordu.

” kendi ellerimle öldüreceğim seni şerefsiz ”dedi. ali duranın sinirden gözü dönmüştü.

” görmeyeli aslan olmuşsu ali duran”dedi. sait alayla kahkaha attı.

” kendi ayağınla geldin ancak cesedin çıkacak” dedi. ali duran

Asude şu an iki adamın arasında korkudan ölmek üzereydi. kafasına dayalı olan silah kalbinin korkudan hızla çarpmasına sebep oluyordu.

” düşündüm de ali duran bu kız, senin küçük kız kardeşine ne kadar benziyor” sait’in amacı belliydi. ali duranın kafasını karıştırıp dikkatini dağıtmaya çalışıyor

”kızkardeşimi ağzına alma lan” dedi

” pardon senin kızkardeşin ölmüştü. değilmi,? hatta öldürmüşlerdi” sait alayla kahkaha attı.

” allah belanı versin ” deyip silah’ını saite çevirdi.ali duran

” şişşt yavaş ol ali duran, kızkardeşin gibi bu kızında beyninin dağılmasını izlemek istemezsin”

Asude hiç sesini çıkarmadan iki adamın arasında ki konuşmayı dinliyor. hatta bu kadar susabilmesine kendi bile inanamıyordu. merak herzaman ki gib korkusunu bastırmıştı aklında binlerce soru vardı. bu adam odasına kadar nasıl girebilmişti. bahçede ki ordu gibi görünen korumalar şimdi neredeydi. bu kadar gürültüye rağmen selim neden hala ortalarda yoktu….

”elindeki kız umrumda değil”dedi sesi buz gibiydi. ali duranın her zaman ki gibi umursamaz bir tavırla

”öyle mi? o zaman ben kızın beynine sıkıyorum” dedi. sait

ali durandan tek kelime çıkmadı. yüzünde ki ifade bile değişmedi.

”bunu sen istedin. ali duran” deyip silahı biraz daha Asudenin kafasına dayayıp parmağını tetiğin üstüne koydu.