Tehlikeli Aşk – Bölüm 4

Ali duran şu an çok ince bir çizginin üzerindeydi. ya asudenin ölmesine izin vercek yada bu duruma müdahale edecekti. Asude umrunda olmasa bile onun ölmesi istemiyordu. Çünkü asude gerçekten kızkardeşine çok benziyordu. Belki de bu yüzden asudeden bir an önce kurtulmak istiyordu….

Ali duran elindeki silahı yere bırakacak gibi yavaşça eğildi. sait bu duruma zaferle gülümserken ali duran aniden doğrulup ateş etti.

” asude kaç ” diye bağırdığı anda asude yaralanan yanından ışık hızıyla geçip kapıdan çıktı.

Ali duran ve sait hala odaydı. sait yere düşen silahı almak için hamle yaptığında asudenin kaçtığını bile farketmemişti. ali duran, saitin başını hedef alıp tetiği çektiğinde silah ateşlemedi. silah ya tutukluk yapmış yada mermi bitmişti. Ali duran hiçbir zaman silahını kontrol etmezdi ki yedek şarjör cebindeydi. sait, asudeyi elinden kaçırmış olsada dışarı da adamlarının onu yaklayacağın dan emin olduğu için umursamadı.

” eski dostum ali duran kaldık mı? teke tek ” sait’in her cümlesinde nefret vardı.

” sait uzun zamandır seninle karşılaşmayı bekliyordum. emin ol seni geberteceğim” ali duran gözlerini öfke bürümüştü.

” şu an silah benim elimde olduğu için bu pek mümkün değil gibi görünüyor ali duran, ama sana da hak veriyorum. kardeşinin katili elini kolunu sallayarak karşında duruyor. sana çok acıyorum koskoca halefoğullarının tetikçisisin ama kendi kardeşinin intikamı nı bile alamadın. şimdi sende kardeşin gibi öbür dünyayı boylayacaksın” sait adım adım ali durana yaklaştı. silahı ali duranın alnına dayadı. ali duranın yüzünde tek bir ifade değişikliği yoktu.

” elinde fırsatın varken beni öldür sait yoksa buna çok pişman olursun” saitin dudakları alayla kıvrıldı. ama ali duranın bu rahat tavrı içten içe onu rahatsız ediyordu.

” aynı kardeşin gibi öleceksin” dediği anda sait yere yığıldı. sait’in yere yığılmasıyla beraber gördüğü manzara ali duranı şaşırtmıştı. Asude elinde demir parçasıyla tir tir titriyor bir yerde yatan saite birde elinde ki ucu kanlanmış demir sopaya bakıyordu.

sonunda aşağıdan selimin sesi gelmişti. saatlerdir neredeydi bu adam . ali duran asudenin şoka girdiğini anladığında asudenin omuzlarından sarsmaya başladı.

” yukarıdayız selim”

”asude kendine gel”

”asude”

” sait nasıl oldu da burnunuzun dibine kadar girdi. ali duran”

” asude asude kendine gel” dedi. selimi duymazlıktan gelerek

” asudeye ne oldu”dedi. selim genç kızın durumunu daha yeni fark etmişti.

” onu öldürdüm ” asudenin sesi fısıltı şeklinde çıkmıştı. şu an aklı bullaktı. ilk defa korktuğunu hissetti.

” asude kendine gel” diyerek tekrar sarstı. ali duran her durumda bu kadar kaba olmak zorundamıydı.

” nihat yukarı gel ‘:’dedi. selim

asude bakışlarını yerden kaldırıp selime baktığında selim silahını yukarı kaldırıp iki el ateş etti. asude korkudan çığlık atıyordu. selim, gözlerinin önünde sait’in beynini patlatmıştı.

” sen sadece yaraladın. bense öldürdüm asude” selim sait’in silahına sarıldığını son anda farketmiş sait’in kafasına 2 el ateş etmiş onu sonsuzluğa uğurlamıştı.

” katilsiniz siz hepiniz katilsiniz” asude aklını kaybetmiş gibiydi.

” nihat asudeyi benim odamın karşısında ki odaya yerleştir sende kapısında bekle”

” tamam abi” dedi. nihat selimin uzun zamandır yanında güvendiği adamlarından biriydi.

Nihat asudeyi kolundan tutup sürüklemeye başladığında asude acıyla inledi. asudenin yaşadıkları ona çok fazla gelmişti.

” sürüklemeden götür kızı” ali duranın sesiyle selim rahatladı. kendinin söylemek isteyipte söyleyemediği şeyi ali duran söylemişti.

asude odadan dışarıya çıktığında gördüğü manzara midesini bulandırmıştı. alt kata inen merdivenlerin başında iki ceset vardı büyük bir ihtimal selim yukarı çıkmadan önce onları halletmişti. yukarı çıkmak için merdivenlere geldiklerinde asude camdan olan duvardan bahçeye baktı. orada da durum aynıydı. tek fark selimin adamları bahçedeki cesetleri topluyordu.

” ali duran salona inip konuşalım biraz” dediğinde ali duran başıyla onayladı. selim asağıdaki adamlarına içerideki cesetleri toplamalarını ve korumayı 3 katına çıkarmalarını söyledi.

” sait burnumuzun ucuna kadar nasıl girdi. sen böyle birşeyi nasıl farketmezsin” selimin sesinde hem endişe hem suçlama vardı.

” bilmiyorum selim nasıl oldu” derken ali duran sağ elinin parmaklarıyla alnını ovuşturuyordu.

” asude neden o haldeydi.” selim asıl merak ettiği konuya gelebilmişti.

” işin ilginç tarafı o sait asudeyi öldüreceği sırada ateş edip asudeye kaçmasını söyledim. asude de kaçtı” ali duran gözlerini kapatmış başını koltuğa yaslamıış rahatlamaya çalışıyordu.

” asude yanınızdaydı.” selim sesinde aşırı merak vardı. Neler olduğunu anlamaya çalışıyordu.

” asude kaçmadı. öldürmek istediğim kız beni son anda ölümün elinden kurtardı. o kızın gözümün önünde olması beni çok rahatsız ediyor” ali duranın sesi sıkıntıyla çıkmıştı.

” çünkü o kız kardeşinin kopyası ali duran ” ali duran gözlerini hızla açıp selime kızgın bir bakış attı.

” o değilde tüm bunlar yaşanırken sen neredeydin selim efendi. ” ali duranın konuyu değiştirmek ister gibi bir hali vardı.

” yattıktan kısa bir süre lara aradı. klüp kristal deydim geldiğimde sait’in adamlarıyla bizimkiler çatışıyordu. sanırım susturucu kullandıkları için farketmediin. yarın evin korumasını çoğalt hamzaların bütün depolarını yakın ”

ali duran selimi duymazlıktan gelerek konuyu asudeye getirdi.

” asude ne olacak selim”

” görmemesi gerekenleri gördü. ”

” yani onu öldürecek misin?”

” ne oldu 3 gün önceye kadar sen öldürmek istiyordun”

” onu serbest bırakacağını söylemiştin” ali duran gerçeği kabullenmişti. bu kız kardeşinin kopyasıydı ve şu an öldürmek fikri onu rahatsız ediyordu.

” o adamın beynini dağıttığımı görmeden önceydi.” aslında selim asude ne yapacağı konusunda çok kararsızdı. 3 gün olmasına rağmen bu inatçı küçük kıza alışmıştı.

ali duran birşeyler söylemek için ağzını açtı. ama söylemeden geri kapattı.

” onu öldürmeyeceğim ali duran ama şimdilik” deyip yerinden kalktı. merdivenlere yönlendiğinde selimin buz gibi sesi ali duranın tüylerini ürpertti.

” bir daha böyle bir şey olursa affetmem ” selim yavaş yavaş merdivenlerden yukarı çıuktığında nihatın durumu vahimdi. nihat ellerini kulaklarına kapamış bezgin bir şekilde kapının önünde oturuyordu. nihat selimi görür görmez ayağa kalktı.

” abi kurtar beni odaya girdiğinden beri çemkiriyor”

” tamam sen aşağı in ben ilgilenirim onunla”

selim odanın kilidini açıp içeriye girdiğinde asude kapıya atılsada selim onu bileğinden yakalıyıp yatağın üzerine fırlattı.

” katilsiniz siz bırakın beni gideceğim”

”asude sakin ol”

” benden nasıl sakin olmamı beklersin gözümün önünde adamın beynini dağıttın evin heryeri ceset dolu”

” ben onu öldürmeseydim o 3 çümüzden birini vuracaktı.”

” benim bir suçum yok ben ajan falan değilim lütfen bırakın beni gideyim”

” ajan olmadığını biliyorum. hatta seni özgürde bırakacaktım. ama gördüklerinden sonra seni bırakamam asude”
,
” yemin ederim kimseye birşey söylemeyeceğim lütfen bırakın beni”

” buradan çıkar çıkmaz polise gidersin. hatta tüm dünya duyar sen böyle birşeyi asla içinde tutamazsın asude”

”beni öldürecek misin?”

” bir susta düşüneyim”

selim yatağın üzerinde oturan asudenin yanına yaklaşıp yere çöktü. asudenin üzerinde ki tşörtün eteklerinden tutup bir anda çıkardı.

”sen sen ne yapığını sanıyorsun” asude eliyle vücudunun açıkta kalan yerlerini kapatmaya çalışarak kızgın bir şekilde selime baktı. büyük bir ihtimal karşısında ki adam önce tecavüz edip sonra öldürecekti.

” merak etme küçük kızlarla ilgilenmiyorum” selim asudenin omzundaki sargı bezlerini çıkardığında asude rahat bir nefes aldı.

” asude şimdi sana söyleyeceklerimi iyi dinle yoksa sonuçlarına katlanırsın ” asude son gördüğü olaylardan o kadar çok korkmuştu ki onaylar anlamda kafasını salladı.

” şimdilik sana ne yapacağıma karar vermedim. ama sana tavsiyem uslu bir kız olup bu koca evde keyfine bak üvey baban ve düğününden kaçtığın adamın seni bulmasını istemezsin değil mi?”

asude evet anlamında yine başını salladı.

” güzel bende öyle düşünmüştüm.” selim istemeyerekte olsa asudenin narin vücudunu süzdü. içinde öyle bir his vardı ki asudenin yanından ayrılmak istemiyordu.

” yat dinlen sabah konuşacağımız çok şey var” selim gözlerini sonunda asudeden çekip odadan çıktı.

selim odasına girip soğuk bir duş aldı. neredeyse sabah olmak üzereydi. kafasında milyonlarca düşünceyle uykunun kollarına bıraktı kendini bu gün yine merveyi düşünmeye zaman kalmadı diye fısıldadı kendince

asude selimin çıkmasının ardından kendini yatağa bıraktı. neredeyse 24 saattir biir şey yememişti. ama şu an bu son düşüneceği şeydi. önceleri üvey babasının kendine cehennemi yaşattığını düşünürdü. asude asıl cehennemi bu gün görmüştü. korku filmi bile izleyemeyen kızın gözlerinin önünde bir adamın beyni dağılmıştı. şu an şükrettiği tekşey bu kadar tehlikeli adamların içinde hala sağdı ve hiçbiri namusuna göz dikmemişti. asude gözlerini her kapattığında gözünün önüne sait geliyordu.

****

selim kapının açılma sesiyle gözlerini hafifçe araladı. asudenin girdiğini görünce uyuyormuş numarası yaparak onu izlemeye devam etti. asude kapıda bir kaç dakika selimi izledi selimin hareketsiz olduğundan uyuduğuna kanaat getirerek yatağın sağ tarafında ki koltuğa doğru yürümeye başladı. elinde ki yastığı koltuğun üzerine bırakıp cenin pozisyonunda koltuğa yerleşti. biraz önce katil diye itham ettiği adamın odasına girip yatmıştı. asude yalnız yatamazdı ki evdeykende hep annesiyle aynı odada uyurdu. hele şu an yaşadıklarından dolayı yalnız başına uyuması demek delirmesi demekti.

selim asudenin bu haline istemsizce gülümsedi. bu durum hoşuna gitmişti. selim asudenin uyuduğuna kanaat getirdiğinde bir süre küçük kızı izledi. normalde öfke saçan zümrüt yeşili gözleri bile ilgi çekiciydi. kusursuz yüz hatları bir insanın yüzünde nasıl olurda tek bir çizik olmazdı… selim kendine bir kez daha kızdı. iki gündür bu kızı ne kadar çok düşünmeye başlamıştı. kendine gel selim o sadece küçük bir çocuk diye uyardı kendini, kendince!

***
asude öğleye doğru uyandığında bir kaç dakika etrafı süzdü. burası dün gece uyuduğu oda değildi. sonra korkup kendi ayaklarıyla bu odaya geldiğini hatırladı. ama o dün gece yatarken üstünü örtmemişti. şimdiyse üzerinde selimin yorganı vardı. yorgandan gelen selimin kokusunu farketmeden içine çekti. selim yatakta değildi. hatta selimin yatağı hiç yatılmamış gibi düzlenmişti bile asude yerinden kalkıp yorganı katlamaya çalıştı. ama yaralı omzu buna izin vermemişti. asude sinirlenip yorganı diğer eliyle fırlattığında içeriye selim girdi.

” ne yapıyorsun sen” dedi. selim , asudenin neden sinirlendiğini anlamaya çalışıyordu.

” yorganı katlayamadım” asudenin sesi çok aciz çıkmıştı. ilk defa kendi işini kendi yapamıyordu.

” senin sinirlerin bozulmuş aşağı inde kahvaltı yap” selim yerdeki yorganı alıp katlamaya başladığında asude şaşkınlıkla selime bakıyordu. dün gece gözünün önünde adam öldüren mafyanın şimdi yorgan katlaması ona çok tuhaf gelmişti. asude odadan çıkacağı sırada selim asudenin elinden tutup elbise dolabının önüne getirdi. elbise dolabının kapakları açıldığında asude dikkatini kıyafetlere verdi. dolabın içinde ki tüm kıyafetler siyahtı. gömlekler,tşörrtler, pantolonlar ve eşofmanlar selim bir elin parmakları kadar olan beyaz tişörtlerden birini eline alıp dolabın kapağını kapattı. selim ellerini asudenin üzerinde ki tşörtün eteklerine götürdüğünde asude ani bir hamleyle selimin ellerinden tuttu.

”küçük bir kızın vücunu görmeye meraklı olmadığını biliyorum ama yine de kendim değiştirebilirim”diyerek selimin elinde ki tşörtü çekip aldı. selim hiç bir şey söylemeden kapıya yöneldi.

” üzerinde beyaz tşört olursa yaranın kanayıp kanamadığını daha iyi anlarsın. üzerini değiştirip kahvaltıya in.” diyerek kapıyı kapattı.

asude üzerindeki siyah tşörtü çıkarttığında yarasının kanadığını anladı. selim nasıl olmuştu da kendisine dikkatli bir şekilde bakmadığı halde yarasının kanadığını anlamıştı. ama canı yanmıyordu. buna bir anlam veremesede beyaz tişörtü üzerine geçirip pencereye doğru ilerledi. bahçeye baktığında heryer koruma kaynıyordu. artık buradan kaçması imkansız hale gelmişti.

***

selim kahvaltı masasında oturan ali duranın tam karşısına oturup sinsi bir bakış attı.

” asudeye ne yaptında canın acıdığının farkında bile değil?” ali duran ani soru karşısında şaşırsada rahat bir tavırla cevap verdi

” sadece birazcık morfin verdim.”

” ne yaptım dedin sen” diye kükredi. selim

” yarası çok kötüydü. acısına dayanamayacağını düşünüp morfin verdim”

4. Bölüm Sonu