Tehlikeli Aşk – Bölüm 5

Asude 1 haftadır olduğu gibi yine penceresinden bahçedeki korumaları izliyordu. asude planını yapmıştı. bu evden de içindekilerden de bir an önce kurtulmak istiyordu. selim işlerinden dolayı gündüzleri pek eve uğrayamasa da her gece asudeyi görmek için geliyordu.

” yine kaçma planları yapıyorsun sanırım ama boşa uğraşıyorsun” asude yavaş bir şekilde arkasını döndüğünde ali duran ve selim kapıya yaslanmış kendisini izliyorlardı.

” buradan kaçacağım ali duran sende göreceksin” dedi. asude kendinden emin bir şekilde

” kaçamazsın istersen boşuna çeneni yorma” ali duran asudenin kaçmasına ihtimal bile vermiyordu. çünkü dışarısı karınca gibi koruma kaynıyordu.

” bana telefon numaranı ver ” dedi. asude

” o neden miş” ali duran kısa bir bakış atarken. selim ikisinin arasında ki diyoloğu şaşkınlıkla izliyordu. bu kız her gün kendilerini şaşırtacak bir şey yapıyordu.

” buradan kaçtığımda dalga geçmek için seni arayacağım” dedi. alayla dudakları yukarıya kıvrılmıştı.

” al bunu eğer buradan kaçarsan beni mutlaka ara” dedi. ali duran küçük bir kahkaha atarak elinde ki kartviziti asudeye uzattı.

”memnuniyetle” dedi. ali duranın uzattığı kartı alırken

” kaçamazda oldu da kaçtı diğelim. o zaman hiç acımam seni öldürürüm ali duran yemin ederim seni öldürürüm.” selimin sesi kızgındı. asudenin buradan kaçabilecek olma ihtimali bile onu öfkelendirmeye yetmişti.

” allah rahmet eylesin ali duran şimdiden senin için fatiha okuyacağım” asudenin ağzından küçük küçük kıkırtılar çıkmaya başladığında ali duran öfkelenip asudenin odasını terk etti.

asude, ali duran çıkar çıkmaz selime yöneldi.

” bak neredeyse iki hafta olacak bırak beni de gideyim yemin ederim kimseye söylemeyeceğim” asudenin sesi hüzün dolu çıkmıştı.

” seni bırakamam asude ” selimin sesi donuktu. ama selimin dikkatini çeken başka birşey vardı. o kadar olay yaşamalarına rağmen asudenin hiç ağladığına yada gözlerinin dolduğuna şahit olmamıştı. yalvarırken bile gözleri dolmayan bir kız asude herşeyiyle diğer kızlardan çok farklıydı.

” peki bana ne yapacaksınız hapisane gibi hep bu evin içinde mi? tutacaksınız”,

” kocaman evin içinde yediğin önünde yemediğin arkanda daha ne istiyorsun ki hem buradan kaçarsan dışarıda seni öldürmek için bekleyen üvey baban ve müstakbel kocan var” sonlara doğru selimin sesi alayla çıkmıştı.

” birincisi bu ev çok sıkıcı ne televizyon var nede müzik nede arkadaş ikincisi kıyafetim bile yok senin iç karartan tişörtlerini giymekten sıkıldım. üçüncüsü o adam benim hiçbir zaman müstakbel kocam olmadı.” asudenin gözleri öfkeyle parlarken sağ elinin parmaklarını da istemsiz olarak sallıyordu.

” bana bak küçük hanım burada misafir değilsin, o yüzden seni eğlendirmek zorunda değilim. müzikmiş şu an burada zorla tutuluyorsun ve tek düşündüğün bu mu yani” selim bu kızın deli olduğuna sonunda kanaat getirmişti.

” ne var bunda sanki ben çok meraklıyım senin meymenetsiz suratını görmeye bırak gideyim o zaman” asude bir ihtimal selimi bıktırıp kendisini bırakmasını ümit ediyordu.

” sana bilgisayrda vereyim nasıl olur” dedi selim

” hadi canım” dedi. asude gözleri parlarken

” evet vereyim de tüm dünyaya seni zorla yanımda tuttuğumu duyur” asude, selimin kendisiyle dalga geçtiğini anladığında sinirle gözlerini kapattı.

” artık odamdan çıkar mısın? uyuyacağım ” dedi. asude

” nasıl istersen ” derken selim, asudeyi sinir etmenin verdiği zevk ve zaferle gülüsüyordu. bu küçük kızı sinirlendirmek son zamanlarda en büyük zevklerinden olmuştu. selim kapıyı kapatıp çıktıktan sonra kendini yatağa bıraktı.

asude, saitin ölümünden beri odasından mecbur kalmadıkça çıkmıyor, tüm gün dışarıdaki korumaların hareketlerini izleyip kaçma planları kuruyordu. bütün planını yapmıştı fırsatını bulduğu an buradan kaçacak ve özgürlüğüne kavuşacaktı. asude tam bu düşüncelerle uykuya dalacağı sırada aşağıdan gelen bağrışma sesleriyle yatağından fırladı. adım adım aşağı inerken bağrışma seslerinin aliduran ve selimden geldiğini farketti. 10 gün sonra ilk defa onların kavga ettiğine şahit oluyordu. salonun ortasında durmuş bir alidurana birde selime bakıyordu. kahkaha atmamak için dudaklarını birbirine bastırıyordu. onların kavga etmesi asudenin hoşuna gitmişti.

Asude aklına gelen fikirle pencereye koştu ve aşağıda ki korumalara seslenmeye başladı.

” hey aşağıdakiler” korumalar acaba bize mi? diyor diye asudeye ters bir bakış attı.

” size söylüyorum ne bakıyorsunuz aval aval selim bey sizi çağırıyor. ali duran selimi öldürecek” korumaların yüzünde hafif bir gülümseme oluşurken, sen bu numaraları başkasına yuttur bakışı vardı.

” onlar sana kanmayacak kadar iyi eğtildiler asude” selim asudenin kolundan tutarak içeriye çekti.

” bir şansımı deneyeyim dedim ne var bunda” asude yine işaret parmağını kaldırmış sallıyordu.

” kız açık sözlü” dedi. ali duran gülümserken

” ben ofise gidiyorum gece gelmeyebilirim. bunu da odasına götür ve kapısını kilitle” selim donuk bir sesle konuşup odadan ayrıldı.

” şimdi kavga etmediniz mi? siz” dedi. asude

” etmişsek ne olmuş” dedi. ali duran

” hiç birşey olmamış gibi gitti. bir de sana emir verdi.” asude her fırsatta bu ikisini birbirine katmaya çalışıyordu.

” hala bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorsun asude ama boşuna uğraşıyorsun”

”şansımızı deniyoruz dedik ya” dedi. asude büyük bir yüzsüzlükle

selimin söyledikleri daha yeni asudenin kafasına dank etmişti. bu gece gelmeyebilirim demişti. asude yalnız uyuyamazdı. her gece selim uyuduktan sonra odasına girip koltuğa kıvrılıyordu. ya bu gece ne olacaktı. aslında bu gece kaçabilirim diye düşündü. nasıl olsa selim evde olmayacaktı ama önce bunu doğrulamalıydı.

” selim bu gece gelmeyecek mi?” dedi. merakla

” belki”dedi. ali duran

” ofiste nasıl uyuyacak ki yoksa başka evimi? var” dedi. asude

” başka evi değil evleri var ama geceyi ofiste geçirecek büyük bir ihtimalle” dedi. ali duran

” bir insan ofiste nasıl uyur ki” dedi. asude

”ne çok soru sordun. sırf merakın gitsin diye söylüyorum. ofiside ev gibi arka tarafında yatak odası var canı isterse orada uyur oldu mu?”

” oldu hemde çok güzel oldu” dedi. asude gülümserken

”iyi o zaman ” dedi ali duran

” ben yatıyorum ” inşallah bir daha görüşmeyiz diye içinden konuştu asude

” iyi bende yatıyorum bir şey olursa seslen” dedi. ali duran neden bunu demişti. kendiside bilmiyordu.

asude bu gece kaçak olmasının heyecanıyla odasının yolunu tutmuştu. bütün planı hazırdı. gece 3 gibi korumaların nöbet değişiminde kaçacaktı. asude tüm gece heyecanla saatin 3 olmasını bekledi. saat 3 beş dakka kaldığında yavaş adımlarla odasından çıkıp en alt kattaki mutfağa indi. arka bahçeye açılan mutfak kapısını kontrol ettiğinde kilitliydi. ama daha önce koruma açarken anahtarı buzdolabinin üzerinden aldığını görmüştü. buzdolabının üzerini kontrol ettiğinde anahtarı buldu. asude hem heyecanlı hemde yakalanma korkusu yaşıyordu. anahtarı kilide takıp yavaşça çevirdiğinde kapı açıldı. asude apalayarak bahçeye çıkıp köşede etrafı incelemeye başladı. 5 dk kadar sonra beklediği an gelmişti. korumalar nöbet değişimi için yerinden ayrıldığında asudede apalayarak bahçe duvarına geldi. zaten hava karanlıktı birde üzerinde ki siyah tşörtle şu an farkedilmesi imkansızdı. asude saniyeler içinde duvarı aşıp koşmaya başlamıştı.

asude hiçbirşey düşünmüyor karanlık sokakta sadece koşuyordu. yarım saat kadar koştuktan sonra artık nefes almak için durması gerektiğine karar kıldı. asude durup arkasına baktığında takip edilmediğinin veya kimsenin kaçtığını anlamadığının farkına vardı. ne kadar kolay olmuştu. kaçması ben özgürüm diye bağırmaya başladı. 10 gün sonra ilk defa özgürdü. asude saatlerce boş sokaklarda dolaştıktan sonra bir camiye girip kıvrıldı.

ali duran herşeyden habersiz tüm geceyi uyuyarak geçirmişti. korumalarda asudenin kaçtığından bihaberdiler. selimse tüm geceyi ofisinde geçirmiş sabaha karşıda ofisi ait yatak odasında uykuya dalmıştı. güneş doğduğunda gün ali duran için zorlu geçecekti.

asude sabahın ilk ışıklarıyla beraber omzundan dürtülerek uyandırıldı. ali duran veya selimin olabileceği korkusuyla yerinden fırlasada karşısında yaşlı bir dedeyi görünce derin ve rahat bir nefes aldı.

” kızım sen ne yapıyorsun burada camide uyunur mu? hiç” cami hocası olduğu herhalinden belli olan yaşlı adam dikkatle asudeyi süzüyordu.

” korkuttun beni be beyamca, yani şey şey ” asude bu kadar boşbuğaz olduğu için kendine kızıp cümlesini topladı.

” şey amca ben buraya abimi ziyarete gelmiştim ama telefonumu kaybettim adreside bilmiyorum” asude iki dakkada senaryo yazdığı için kendini tebrik etti.

” hay allah kızım , al benim telefonumdan ara” yaşlı adam bu garip giyimli kıza acımış ve o yana yardımcı olmaya karar vermişti.

” yok amca teşekkür ederim” asude son anda aklına gelen fikirle

”yada telefonunu alabilirmiyim amca abim benden eminim telefon bekliyordur. onu arayacağıma dair söz vermiştim de” yaşlı adam bu garip davranışlı kızdan huzursuz olmaya başlasada cebinde ki telefonu çıkarıp verdi.

” teşekkür ederim” diyerek telefonu aldı asude, yaşlı adamdan uzaklaşıp cebindeki kartı çıkardı. ali duranın numarasını tuşlayıp telefonu kulağına götürdü. 1,2,3,4 ‘düncü çalışta telefon açıldı.

” kimsin”dedi. ali duran

”her zaman ki gibi çok kabasın ali duran” ali duran sanırım şaşkınlıktan dolayı ses vermemişti.

” sen ”dedi. aliduran

”evet ben ali duran” dedi asude

”asude ” dedi. ali duranın lal olmuş gibi bir hali vardı. telefondan gelen hışıtılardan dolayı ali duranın oda oda gezdiği belli oluyordu.

”beni boşuna evde arama ali duran çoktan kaçtım. umarım bir daha görüşmeyiz bu kıyağımı da sakın unutma” deyip telefonu kapattı. asude telefonu yaşlı adama verip hızla oradan ayrıldı.

ali duran bütün odaları aramış ama asudeyi bulamamıştı. asudenin başlarda şaka yaptığını düşünsede artık gerçek kafasına dank etmişti. o küçük kız söylediğini yapmış ve evden kaçmıştı. selim gelmeden asudeyi bulmalıydı. selim asudenin kaçtığını öğrenirse, asudenin de kendisinin de başına kötü şeyler gelebilirdi.

ali duran sinirle dışarı çıktı. dün gece kimler nöbetçiydi. diye kükrediğinde kimseden ses çıkmamıştı.

” bacak kadar kız hepinizi alt edip kaçtığında siz ne yapıyordunuz” tüm korumalar aval aval birbirine bakıyordu.

”size söylüyorum aptal herifler konuşun yoksa hepinizin beynini dağıtırım” kimseden yine ses çıkmadı.

”size akşama kadar süre veriyorum eğer o kızı bulamazsanız hepinizi kurşuna dizerim” korumalar korkuyla ali durana bakıyordu. ali duran şaka yapmazdı. öldürürm derse öldürürdü.

”nihat asude 20 dk önce bu numaran aradı. hemen aramaya başlayın”

”tamam abi” deyip numarayı aldı.

Aradan saatler geçmiş asude hala bulunamamıştı. ali duran gidebileceği heryeri arattırmış otogarlar, tren istasyonları, oteller heryere bir adam yerleştirmesine rağmen genç kızdan tek bir iz dahi yoktu. şimdilik selimin hiçbirşeyden haberi yoktu. selim haberdar olduğunda asıl kıyamet o zaman kopacaktı. ali duranın tüm adamları vızır vızr tüm istambulda asudeyi aramaya çıkmıştı. Hava artık nerdeyse kararmak üzereydi. ve asudeden hala ses soluk yoktu. selimin eve gelmesi an meselesiydi. selim gün içinde birkaç kez ali duranı arayıp asude yi sormuş ali duran türlü bahanelerle konuyu değiştirmişti. selim eve geldiğinde asudenin yokluğunu nasıl açıklamaya çalışacağını düşündü. ali duran, asude geldiğinden beri hata yapıyordu. bu kıza karşı bu kadar rahat davranmasının bedelini ödüyordu. asudeyi çok hafife almıştı.

kapının çalınma sesiyle beraber herkesşn beklediği an gelmişti.

” abi selim bey geldi sanırım ona ne diyeceğiz” dedi. nihat sıkıntıyla

”sen git kapıyı aç ben selimle konuşurum” dedi. ali duran oturduğu yerden kalkarken