Tehlikeli Aşk – Bölüm 6

Nihat şaşkınlıkla birkaç saniye kapıda elleriyle oynayan Asudeye ve hemen arkasında ki korumalara baktı. Ali Duranın sesini duyduğunda kapıyı ardına kadar açtı.

“Ali Duran kapıdakini görmelisin”dedi. nihat

Ali Duran kapıda Asudeyi gördüğünde yüzünde hem şaşkınlık hemde öfke ifadesini barındırıyordu…

“seni tebrik etmem gerekir bu kadar korumanın arasından kaçan tek canlısın ama bu kadar çabuk yakalanacağını düşünmemiştim”Ali Duranın sesinde hem alay hemde öfke vardı.

“kusura bakma canım kendi ayaklarımla tıpış tıpış dönmeseydim. Nah yakalardınız beni”Asude elini bir kaç kez havada sallayıp nihatı iteleyerek salonda ki koltuğa attı kendini

“benimle düzgün konuş yoksa koparırım dilini”Ali Duran şu an Asudeyi bir kaşık suda boğmak istiyordu.

“offf be tehdit etmekten başka birşey bilmez misiniz siz. “Asude Ali Duranın kendisine zarar vereceğini aklından bile geçirmiyordu.

“nihat bana kesici bir alet getirde Asude hanıma uygulamalı olarak gösterelim”Asude huzursuzca yerinde kıpırdandı.

“jilet mi? kerpeten mi?”nihatın sorusu üzerine Asude bir an gözlerinin yuvalarından çıkacağını düşündü.

“Ali Duran canım abim ben Selim seni öldürmesin diye geri dönüp geliyorum. sen benim dilimi kesmekle tehtid ediyorsun”Asude şirin köpek yavrusu bakışları ile Ali Duranı süzdü.

“şöyle bakmayı kes çünkü benim üzerimde bir işe yaramıyor. hem ne zamandan beri abin oldum hani benim ismimde bile meymenet yoktu.”Ali Duran düşünceliydi. Asudenin kendiliğinden dönmesi gerçekten şaşırtıcıydı. zorla tutulduğu biryere neden dönerdiki insan gerçekten Ali Duranın öldürülmesinden korktuğu için mi? dönmüştü.

“nedense hiç şaşırmadım”diye mırıldandı. Asude

“birşey mi? dedin”

“yok Ali Duran ne diyebilirim ki sadece seni düşündüğüm için döndüm.”Asude bunları söylerken aslında aklından bu gün başına gelenleri düşünüyordu. tüm gününü sokaklarda dolaşarak geçirmişti. cebinde kimliği dışında hiçbirşey yoktu. tüm gün boyunca ağzından ne tek lokma yemek nede su girmişti. Asude sokaklarda gezdiği tüm gün boyunca uzun uzun düşündü. Bu şekilde kaçmakla iyi bir şey yapmadığına karar verdi. gidecek kimsesi yoktu. istanbul gibi bir yerde sokakta kalacak olmak Asudeyi korkutmuştu. birde bu düşüncelerinin üzerine sokak serserileri Asudeye sarkmıştı. İşin en güzel yanı serserilere Selim HALAEFOĞLU dediği anda toz olmuşlardı. Asude Selimin evine kısa süreliğine geri dönmeye karar verdi.

“peki sen nasıl döndün”dedi. Ali Duran, Asudenin karşındaki koltuğa yerleşirken

“taksiyle”

“evin adresini nerden biliyorsun”

“bilmiyorum Selim halefoğlunun evine gideceğimi söyledim. Taksici de kapıya kadar getirdi.”

“taksi parasını nasıl ödedin”

“ben ödemedim ki korumalara ödettirdim. hem param olsa geri dönermiydim”

Ali Duran tam birşey söyleyeceği sırada kapı çalınmış Selim içeri girmişti. Selimin içeriye girmesiyle beraber ortam sessizliğe bürünmüştü.

“iyi akşamlar, nihat sofrayı hazırlayın açıktım”dedi. Selim

“bende”diye atladı. Asude

“o zaman hep beraber yemek masasına geçelim”dedi. Ali Duran

“bana anlatmak istediğiniz birşey var mı? diye sordu. Selim,,

“yok,yok,yok”üçününde ağzından aynı anda aynı kelimeler dökülmüştü.

sofra hazırlandıktan sonra üçü de sofrada ki yerlerine yerleşti. sessiz bir şekilde yemekler yendi. Asude karnını tıka basa karnınıyorduktan sonra 1 sürahi suyuda midesine indirdi. Selim ve Ali Duran zaman zaman onun bu haline kıkırdasalarda sorgulamadılar.

“kıtlıktan çıkmış gibisin Asude görende 2 gündür yemek yemiyorsun sanır”Selim, Asudenin yüzünü inceliyordu.

“öyle sayılır.. yani şey cnm birşey istemiyordu da iştahım açıldı biranda”Asude pot kırdığını Ali Duranın delici bakışlarından anlamıştı.

“Selim sen ne yaptın dün gece de gelmedin. işlerin uzun sürdü. sanırım”Ali Duran konuyu dağıtmak için boş bir soru sormuştu.

“aslıda dün gece yarısı işim bitmişti. “dedi. Selimin sesinde hiçbir ifade belirtisi yoktu.

“neden eve gelmedin o zaman .”dedi. Ali Duran

“çünkü 16 saat boyunca 20 tane korumanın içinden kaçan küçük bir kızı takip ettim”Asude ağzındaki suyu püskürtürken, Ali Duran elinde ki çatalı düşürmüş şaşkınlıkla Selime bakıyordu. Ali Duranı şaşırtan Asudenin kaçmış olduğunu anlaması değil , 16 saat boyunca onu takip etmiş olması şaşırtmıştı.

“ben kaçmadım ki sadece hava almaya çıkmıştım”Asude her zaman olduğu gibi korkudan saçmalamıştı.

“seninle bunu daha sonra konuşacağız, kendi ayaklarınla bu eve dönerek en büyük aptallığı yaptın”dedi. Selim

“kaçsak suç , dönsek suç “deyip Asude ayağa kalkıp arkasını dönmüştü ki sert bir şekilde Selim onu geri oturttu.

“sen kimsin ki bana arkanı dönüyorsun. sanırım seni fazla şımarttık bana kimse arkasını dönemez anladın mı? ba-na kim-se ar-ka-sı-nı dö-ne-mez”Selim şu an kaç derece sinirle Asudenin kolunu sıktığını bilmiyordu. ama Asudenin canı fazlasıyla yanıyordu.

“anladım”asedenin sesi güçlükle çıkmıştı. Ali Duran şu an Selime karışırsa Selimin daha çok sinirleneceğini bildiği için sadece izliyordu.

“eğer bu evden bir daha kaçarsan yemin ederim daha çıkış kapısında kafana sıkarım. duydun mu? beni “Selimin sesi o kadar yüksek çıkıyordu ki Asude bir an kulaklarının sağır olacağını düşündü.

“kaçmayacağım”Asudenin sesi fısıltı şeklinde çıkmıştı. şu an kolunda Selimin beş parmağının izide morarmış durumdaydı.

“güzel “dedi. Selim tatmin olmuş bir şekilde

“kolumu bırakır mısın?”Selim, Asudenin sesiyle ne yaptığının farkına yeni varmıştı. ellerini Asudenin kolundan çektiğinde yerinde kocaman morluk oluşmuştu. Selim yüzünü buruştursada umursamaz davranarak Asudeye başıyla odasına çıkmasını işaret etmişti.

“çok fazla hata yapmıyor musun? Ali Duran— Selim bu kez hedefine Ali Duranı almıştı. Ali Duran sessizliğini korumaya devam ediyordu.

“Ali Duran sana soruyorum. bu kız dün gece gözümün önünde elini kolunu sallayarak arka bahçeden kaçarken sen neredeydin?”Selim biraz olsun sakinleştiği için seside sakinleşmişti.

“Selim bu kızda şeytan tüyü var. “Ali Duranın başka açıklaması yoktu. Asude her defasında kendini alt ediyordu.

“Asude şeytanın ta kendisi Ali Duran “Selim yıllarını geçirdiği dostunu daha fazla kırmamak adına konuyu kapatmayı seçti. sonuçta hiç müdahele etmeden Asude kendiliğinden dönmüştü.

“nihat benim odama torba buz gönder”nihat anlamasada denileni yerine getirdi. Selimi sorgulamak şu anda infazını vermek gibi birşeydi.

Ali Duran düşünceleriyle başbaşa salonda kalırken Selim odasına çıkıp üstünü değiştirdi. buz torbasını getiren adama bırakıp çıkmasını söyledi. Selim yatağına yatıp ellerini başının altına koydu. tamda tahmin ettiği gibi 1 saat kadar sonra Asude yastığıyla birlikte odasına girdi. Asude, Selimin uyanık olduğunu gördüğünde girip girmemek arasında tereddüt etti. Asude, Selimin tam odadan geriye çıkacağı sırada

“buraya gel “Asude korkar adımlarla arkasını döndü.

“sana diyorum buraya gel”diye tekrarladı. Selim

“bende duvara söylüyorsun sanmıştım”iki dakika dilini tutamazmıydı. Selim Asudenin söylediklerini duymazlıktan gelerek

“benim ayağa kalkmamı ister misin?”dedi. Asude Selimin yanına yaklaştığında içinde anlam veremediği bir his vardı. Selim bu kez nazikçe Asudeyi çekip yatağa oturmasını sağladı. başucuna koyduğu buz torbasını alıp Asudenin moraran koluna baskı yapmaya başladı.

Asude buz’un verdiği soğuklukla ürpersede şu an Selimin bu düşünceli davranışından dolayı oldukça şaşkındı. Selim tek kelime etmeden 15 dakika boyunca Asudenin koluna buzla pansuman yaptı. Selim yorganı ayak ucuna itileyip yatağa uzandı. Asudenin kolundan hafifçe tutarak Asudeyi omzuna yatırdı. ellerini Asudenin beline dolayıp kendisine dönmesini sağladı. Asude yaşadığı kısa çaplı şoku atıp tam bir şey söylemek için ağzını açmıştı ki

“şşştt sadece uyumak istiyorum “dedi. Selim

“bende ama bu şekilde değil”dedi. Asude

“ama ben böyle uyumak istiyorum”Selim ellerini biraz daha sıkılaştırdığında Asude boşa çene çalmanın bir anlamı olmadığını anlamış olacakki itiraz etmekten vazgeçti.

Selim şu an ne hissettiğini kendi de bilmiyordu. Sadece küçük diye tanımladığı Asude ona iyi geliyordu. Selim acıma duygusunu barındırmayan bir ailede yetişmişti. Acıma yoksa acınacak duruma düşersin felsefesi uygulanmıştı. Ama şimdi bu küçük kız Selimin dışarıya karşı ördüğü tüm duvarları teker teker yıkmaya başlamıştı. Dün gece ofisten eve dönmesinin tek amacı Asudenin uyuyamayacağını düşünmesiydi. Ama Asudenin kaçtığını görmek Selimi çıldırtmıştı.

Asude uykuya daldığında farkında olmadan daha çok sokulmuştu Selime, bu durum Selimin çok hoşuna gitmişti. Asudeye olan hisleri yıllar önce merve ye hissettiklerin den çok daha fazlaydı.

“sen beni değiştiriyorsun.küçük kız bu yüzden seni bir an önce uzaklaştırmalıyım”

1 HAFTA SONRA

Asudeyle, Selimin birlikte uyudukları günün ardından tam bir hafta geçmişti. Asude odasından sadece karnını doyurmak için çıkıyor onun dışında tüm gününü odasının penceresinden dışarıyı izleyerek geçiriyordu. Asude, Selimle bir daha aynı yatakta yatmadı. her gece Selimin uyumasını bekliyor uyuduktan sonrada Selimin odasında ki koltuğa kuruluyordu. asunenin bilmediği şeyse Selim, Asude gelmeden uyumuyordu. Asude Selimle uyuduğundan beri Selime karşı içinde çok farklı hisler beslemeye başlamıştı. daha önce hiç yaşamadığı ve adlandıramadığı hislerin içinde düşüncelere dalmıştı.

“Asude kahvaltıya çağırılıyorsun. Selim ve Ali Duran aşağıda seni bekliyor”nihat kapının hemen ardından Asudeye seslenmişti.

“tamam nihat geliyorum”

Asude kahvaltı masasına geldiğinde Ali Duran ve Selim kendi aralarında konuşuyordu.

“baban seni sorup duruyor. gelecek ay abinde gelecekmiş”dedi. Ali Duran

“biliyorum en kısa zamanda onları ziyaret edeceğim”sofraya Asudenin gelmesiyle konuşma yarıda kesilmişti.

“kahvaltını çabuk yap beraber çıkacağız”Asude bu cümlenin kendisine kullanılmadığını bildiğinden hiç ses etmedi.

“Asude sana diyorum kahvaltını çabuk bitir”Asude kafasını kaldırıp gözleri Selimin gözleriyle buluştuğunda korkmuştu. yoksa Selim sonunda ondan kurtulmaya mı? karar vermişti.

“nereye “dedii. korkarak

“alişverişe “dediğinde Ali Duranı öksürük tutmuştu.

“helal”dedi. Asude her zaman ki alışkanlıkla

“Selim gerçekten alışverişe mi? gideceksin”Ali Duran, emin olmak için sorgulamaya gerek duymuştu. doğru mu? duymuştu. Selim ve alışveriş daha önce bir kez bile şahit olmadığı uzak ihtimal

“evet “dedi kısa ve net

“gerçekten mi? ne alacağız “Asude bir anda sevinçle konuşmuş gözlerinin içi parlamıştı. 20 gün sonra ilk defa dışarı çıkacaktı. tabi kaçtığı gün hariç o dışarı çıkmak sayılmazdı.

“onu da gidince görürsün “Selim kahvaltısına devam ederken Asudenin bütün iştahı kaçmıştı. şimdi hemen gitmek istiyordu.

“doydum ben hadi gidelim”Asude yerinden kalmıştı bile

“geçmiş olsun Selim”dedi. Ali Duran sırıtırken

“o neden miş”dedi. Selim

“bir erkeğin hayatta en son yapması gereken şey bir kadınla alışverişe çıkmasıdır.”dedi. Ali Duran ve devam etti.

“yanında Asude gibi bir kadın varken allah sabır versin”diye ekledi.

“kes sesini”Asudeyle alışverişe çıkmak ne kadar kötü olabilirdi ki tamam daha önce hiçbir kadınla alışverişe çıkmamıştı. ama bunun o kadar kötü birşey olduğunu da düşünmüyordu. Selim Asudenin heyecandan yerinde duramadığını farkettiğinde kahvaltısını kısa kesip masadan kalktı. Selim kapıyı açıp bahçeye çıktığında Asudede hemen arkasındaydı. korumalar Asude ye cins bir şekilde bakıyordu. çünkü bu kız yüzünden durmadan azar işitiyorlardı. Asude korumaların kızgın bakışlarından çekinip Selimin arkasına saklandı. durumu farkeden Selim adamlarına öyle bir bakış attı ki hepsi arkasına döndü. Selim Asudeyi kolunun altına alıp arabaya kadar bu şekilde eşlik etti. arabaya binip yola koyulduklarında Asude sıkıntıyla yerinde kıpırdandı.

“radyoyu açabilirsin”bu gün Selim iyi tarafından kalkmış olmalıydı ki Asudeye karşı oldukça anlayışlı davranıyordu.

“teşekkür ederim “dedi. Asude ve radyoyu açıp kanallarda dolaşmaya başladı. Asude AVM ye kadar bazen pop, bazen rep, bazense arabesk şarkılar dinledi. Selim alışık olmadığından başı ağrısada bu gün Asudeyi kırmamaya kararlıydı.

Selim aracını otoparka park edip AVM,’nin içine girdiğinde tüm mağaza sahipleri selamladı. Selim genç kız kıyafetleri satan bir mağazanın önünde durdu. Asudeyle beraber içeri girdiklerinde tüm gözler kendilerine çevrildi.

“istediğin herşeyi alabilirsin”dedi. Selim

“herşeyimi”dedi Asude

“evet herşeyi”dediği anda Asude Selimin beline kollarını dolayıp sarıldı. Selim şaşkınlıkla genç kızın ne yapmaya çalıştığına bakıyordu.

“teşekkür ederim “fısıldadı. Asude ilk kez bir alışveriş merkezine geliyordu. ve ilk kez birisi Asudeye ne isterse alabileceğini söylüyordu.

“daha çabuk ol”dedi. Selim, bir an önce Asudenin kollarından kurtulmak istiyordu.

Asude hiç birşey söylemeden ayrıldığında mağazada çalışan kızların kendisini kıskançlıkla izlediğini farketmişti. yüzsüz olduğu herhalinden belli olan kız Selimin yanında durmuştu.

“nasıl yardımcı olabilirim”görevli kız yüzünde sahte bir gülümsemeyle Selime bakıyordu.

“ona değil bana yardımcı olacaksın”dedi. Asude bu yılışık kızdan hiç hoşlanmamıştı. ve bu kızın Selime gülümsemesi Asudeyi rahatsız etmişti.

görevli kız zoraki bir gülümsemeyle Asudeye döndü.

“peki ! size nasıl yardımcı olabilirim”mağaza görevlisi bu durumdan hiç hoşlanamamıştı.

“senden yardımcı olmanı isteyen olmadı. biz kendi işimizi kendimiz hallederiz. hadi naş canım başka kapıya”mağaza görevlisi Asudenin sözlerinden dolayı aptallaşmış bir şekilde aval aval bakıyordu.

“duymadın mı? sana söylüyorum “dedi. Asude tüm yüzsüzlüğü ile

Selim kahkaha atmamak için büyük bir çaba harcasa da kendine engel olamamıştı. mağaza görevlisi geldiği yöne doğru öfkeli bir şekilde gitti.

“kızı neredeyse dövecektin”dedi. Selim

“ben kendi işimi kendim hallederim “dedi. Asude omuz silkerek

*****

Ali Duran kapıdan gelen bağrışlar üzerine hızlıca kapıyı açtı. Asude ve Selim elinde ki poşetlerle birbirlerine bağrışarak içeri girdiler. Ali Duran tam kapıyı kapatacağı sırada içeri elinde poşatlerle bir koruma girdi. derken elleri poşet dolu ikinci koruma, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı , yedinci, sekizinci dokuzuncu, onuncu, onbirinci ve onkinci koruma, Ali Duran korumaları saymayı bırakıp salona geçti.

“ne aldınız böyle”dedi. Ali Duran şu an en son sorması gereken soruyu sordu.

“AVM yi satın aldık diyebilirim sabahtan beri mağaza mağaza dolaşıyoruz”dedi. Selim sinirle soluyordu.

“istediğim herşeyi alabileceğimi sen söylemiştin”dedi. Asude

“ben nereden bileyim gerekesiz bu kadar çok şey alacağını, müzik sistemi senin neyine”dedi. Selim

“gereksiz hiç bir şey almadım”dedi. Asude

“öyle mi? ismini bile bilmediğim bir sürü sanatçının albümleri, oyun cdleri,117 ekran televizyon, nerede giyeceğine anlam veremediğim bir sürü ilginç kıyafetler, akvaryum ve balıklar aklıma gelmeyen daha bir sürü şey “Selim konuştukça daha çok sinirleniyordu. Ali Duran bir Asudeye bir Selime bakarak sinema izler gibi onları izliyordu.

“burada uzun süre kalacağımı sen söyledin. bende ne lazımsa onu aldım”dedi. Asude

“peki son girdiğmiz mağaza da görevli kızla yaptığın saç saça kavga senin yüzünden az kalsın karakolluk oluyorduk”dedi. Selim

“oda senin içine düşmeseydi.- siz de bişeyler almaz mısın? Selim bey”Asude sesini incelterek görevli kızı taklit etti.

“sanane! sen kim oluyorsunda karışıyorsun?”Selimin sözlerinden sonra Asudenin kafasına dank etmişti. “ben kimim ki “dedi Asude içinden

“haklısın”dedi. Asude “özür dilerim”Asudenin bu kolay kabullenişinden sonra Selimde söylediği sözlerin farkına varmıştı. söylemek istediği kelime “sanane”değildi. aslında

Asude omuzlarını düşürüp odasının yolunu tuttuğunda Selim öylece arkasından baka kaldı. birşeyler söylemek için ağzını açsada bir şey diyemedi. özür dilemeyez diki Selim yada söylediği sözü geri alamazdı. Selimin kurallarıının içinde buna yer yoktu. Selim elinde ki poşetleri Ali Duranın ellerine tutuşturup evden hızla ayrıldı.

Asude kendisini biraz toparladıktan sonra mutfağa indi. masada oturan Ali Duranın yanına oturup kendine bir bardak su doldurdu. Ali Duran ses kalmayı tercih etmişti ya Asude

“Ali Duran ”

“efendim”

“senden bir şey istesem”

“ne gibi”

“bana merveyi anlatırmısın”Asudenin bu sözleri üzerine Ali Duranın bakışları sertleşti.

“neden “dedi.

“bilmek istiyorum sadece”Ali Duran ne yapması gerektiği konusunda karasız kalsada bu küçük kızı Selim den uzak tutmak için anlatmaya karar verdi.