Tehlikeli Aşk – Bölüm 7

“Sen Merveyi nereden öğrendin? Selim mi söyledi.?”dedi. Ali Duran

“şey ben yanlışlıkla ikinci katta ki odaya girdim”dedi. Asude mahcup bir şekilde

“Merve ve Selim üniversitede okuyorlardı. sonra birbirlerinden hoşlanıp çıkmaya başladılar. Selimin babası bu ilişkiye asla olumlu yönde bakmadı. 3 yıl önce Merve döneceğini söyleyip gitti. o gün bu gündür Selim, Mervenin dönmesini bekliyor”Asudenin kafası karışmış ve kafasında bir sürü soru işareti oluşmuştu.

“Selim Merve ye aşık mıydı?”dedi. Asude

“bana kalırsa sadece alışkanlık, emin olduğum tek şey aşık olsaydı. gitmesine asla izin vermezdi”

”peki babası neden olumlu yönde bakmadı. ilişkilerine”dedi. Asude

“kenan bey yani Selimin babası Mervenin Selimin karısı değil HALEFOĞLU soyadını taşımak için Selimle birlikte olduğunu düşünüyordu.”dedi. aliduran

“Merve nerede şimdi.”dedi. Asude

“ben bilmiyorum. ama eminim Selim biliyordur. tek bildiğim 3 yıldır bir kez bile görüşmedikleri”Asude , Merve denilen kadını hiç görmediği halde ondan hiç hoşlanmamıştı.

“anladım”dedi. Asude

“peki sen söyle Asude sen neden kaçmışken geri döndün”dedi.

“doğrusunu istersen. hiç parasız sokakta kalmanın iyi bir fikir olmadığına karar verdim. helede istanbul gibi bir yerde. birde serseriler saldırınca mecbur döndüm. burada sokakta olduğumdan daha güvendeyim. ama doğru zamanı bulunca tekrar kaçacağıım”Asudenin açıksözlüğü Ali Duranı hem şaşırtmış hemde gülümsetmişti.

“son söylediğin iyi oldu. ama zaten bir daha kaçamazsın sayende tüm duvarlara elektirik akımı verildi. dokunduğun an ölürsün “Asudenin gözleri duydukları karşısında kocaman açıldı.

“bu kadar acımasız olamazsınız”Asude onların ne kadar acımasız olduğunu biliyordu.

“Asude çok küçüksün Selimin ne kadar acımasız olduğunuzu kendi gözlerinle gördün. bir daha buradan kaçma Selim ilk defa birine karşı bu kadar iyi niyetli onun iyi niyetini suistimal etmek senin zararına olur hem kaçsan bile iğne deliğine de girsen emin ol seni bulur”Ali Duran karşısında duran çaresiz kıza acıyordu.

“Ali Duran lütfen birşeyler yap. daha ne kadar beni yanınızda tutabilirsiniz.”

“üzgünüm Asude bir şey yapamam Selim seni azad etmedikten sonra elimden birşey gelmez”dedi. aliduran

“o zaman arkadaş olalım mı?”dedi. Asude.

“benim arkadaşım olmaz Asude, ama abin olabilirim”dedi. Ali Duran

“nasııl istersen”dedi. Asude kararını vermişti. Selim kendisini yanında tuttuğu sürece burada kalacaktı. bu evde aslında mutsuz sayılmazdı. üvey babası, kendine annelik yapmayan öz annesi ve az kalsın evlenmek üzere olduğu kumarhane sahibi yoktu. onların eziyetleri yoktu. madem burada kalmak zorundaydı. burada geçireceği günleri en iyi şekilde yaşamalıydı.

“sen neden düğününden kaçtın”Ali Duran bunun nedenini bilsede bir kezde Asudenin ağzından duymak istiyordu.

“babam ben çok küçükken ölmüş annemde üvey babamla evlenmiş, üvey babam beni hiç sevmezdi. bu yaşıma kadar bana hep eziyet etti. küçük bir mahallede iki göz evimiz var çocuklar dışarıda oyun oynarken ben hep üvey babama hizmet ederdim. beni bir çok kez evlendirmeye kalktı. kumar düşkünlüğü yüzünden kumarhane sahibi bir adama dünyanın borcunu yapmış, adam beni verirse üvey babamın tüm borçlarını silmeyi kabul etmiş. üvey babamda zorla beni evlendirmeye kalktı. bende düğünümden kaçtım. gerisini biliyorsun zaten. ama en çok üzüldüğüm şey tüm bunlar olurken annemin sessiz kalması”Ali Duran Asudenin anlattıklarını büyük bir öfkeyle dinliyordu. Asudenin üvey babasını gebertmek için neler vermezdi.

****

Selim Asudeyle arasında geçen tartışmadan sonra kendini dışarı attı. her zaman bu gibi durumlarda yaptığı gibi hakkı babasının yanında aldı soluğu

“hoşgeldin evlat”dedi.

”hoşbulduk hakkı baba”derken deniz manzaralı koltuğa yayıldı. hakkı baba Selimin bu düşünceli halini görünce karşısında ki koltuğa kuruldu.

“ali oğlum Selim abin ve bana birer bardak çay getirin”dedi.

“tamam baba getiriyorum”dedi. ali

“derdin var gibi evlat “dedi.

“hem var hem yok”dedi. Selim

“durum karışık diyorsun yani.”dedi.

“ben değişiyorum”dedi. ağzından çıkan kelimeler Selimin kendisine bile yabancı geliyordu.

“ne gibi değişiyorsun “dedi. hakkı baba mevznun nereye geleceğini biliyordu. ama Selimin kendisinin itiraf etmesini bekliyordu.

“hissediyorum baba”dedi. sanki dilsiz olan bir insanın ilk kez konuşması gibi

“sen şunu baştan anlat evlad derdini anlat ki sana yardımcı olayım”dedi.

“bir kız var. inatçı, başının dikine giden, yapacağım dediğini kesinlikle yapan, ama ben bu kızı bazı nedenlerden dolayı zorla yanımda tutuyorum. ama bu kız etrafımda olduğu sürece dışarıya karşı ördüğüm tüm duvarları yıkıyor saklı kalan tüm duygularımı ortaya çıkarıyor.”Selim derin bir nefes aldı. şu an bunları itiraf etmek Selim için çok zordu.

“yani diyorsun ki bu kızı öldüremem gerek ama ben yaşamasını istiyorum,”dedi. açık sözlülükle

“aynen öyle hakkı baba”dedi. Selim

“evlat sen bu kızı öldürmekten değil, kalbine girmesinden korkuyorsun”dedi.

“hakkı baba bu kız çok farklı başına öyle şeyler geldi ki ama yinede ne gözünün dolduğunu ne de tek damla yaş süzüldüğünü gördüm.”dedi. Selim

“bak evlat bu dünyada sevgiye en muhtaç insanlar güçlü görünmeye çalışan insanlardır. onlar ağladıkları zaman güçsüz taraflarını ortaya çıkarmaktan korkarlar yada senin yaşattıklarından daha kötü olaylar yaşamışda olabilir.”

“beni bilirsin özür dileyemem. yada söyldiğim sözü geri alamam”dedi. Selim

“bilirim. ama özür dilerim demeden de özür dileyebilirsin bunu sende biliyorsun”dedi.

“ne demek istediğini anladım sanırım. peki ben bu kızdan uzak mı ? durmalıyım”dedi. Selimin bu sorunun cevabını duymaya ihtiyacı vardı.

“Merveyi unutabildin mi? Selim. yada onun dönebileceği ihtimalini düşündün mü?”dedi. hakkı babanın önce bu sorunun cevabını almalıydı.

“Merve yi yeterince bekledim baba. artık onu sevmiyorum. ama Merveyi istiyorum. dönmesini istiyorum.”

“Merve konusuna karışmıyorum. ama evde esir tuttuğun kızı hayal kırıklığına uğratacaksan onu kendinden uzak tut. ”

“ya uzak tutmak istemezsem ”

“o zaman …………………………………………………………. ………. yanında olur”

*****

“sen nasıl bir kızsın ya 2 saattir anlatıyorum. sadece nasıl hile yapacağını mı? anladın.”Ali Duran sinirle elinde ki okey taşını fırlattı.

“ben mi? dedim nasıl hile yapılacağını da öğret diye. hem ben hile yapmıyorum”dedi. Asude kahkaha atarak

“canın sıkılıyor diye okey öğretende hata seninle oynanmaz “deyip ayağa kalktı. Ali Duran

“aa Ali Duran mızıkçı çocuklar gibisin sende”’

”hey Allah’ım bana çocuk diyene bak”dedi. Ali Duran

“hem okey ne be başka oyun mu? kalmadı. tabu falan oynasaydık bari”dedi. Asude

“evcilik oynayalım Asude nasıl olur”dedi. Ali Duran alay edercesine

“doktorculuk oynasak nasıl olur”dedi. Asude, Ali Duranın sinirlendiğinin farkında değildi.

“oradan bakınca ben böyle oyunlar oynayacak birine mi? benziyorum “dedi. Ali Duran

“burdan bakınca azraile benziyorsun “dedi. Asude

“hah şunu bileydin. bu azrail birazdan seninde canını alacak”Asude tam cevap vermek için ağzını açacağı sırada içeriye Selim yanında kumral bir kızla içeri girdi.

“iyi akşamlar “dedi. Selim yüzünde sahte bir gülümsemeyle

Asude cevap vermezken Ali Duran baş selamı verdim.

“ben odamdayım kimse bizi rahatsız etmesin “dedi. Selim

Selim ve yanında getirdiği kız merdivenlerden çıkacağı sırada

”kolay gelsin”diye bağırdı. Asude- Ali Duran içinde ki gülme isteğini bastıramazken Selim öfkeli gözlerle Asudeye bakıyordu. Selimin yanında ki kızsa utançtan yerin dibine geçmiş durumdaydı.

“ne dedim ki şimdi ben”dedi. Asude umursamaz bir tavırla

“Asude gel biz okey oynamaya devam edelim “dedi. Ali Duran – Asudenin patavatsızlığı Ali Durana kahkaha attırsa da Selimin öfkelenmesine engel olamamıştı.

Selim yanındaki kızla odasına çıkarken kafasında binbir düşünce vardı. hepsi de Asudeyle alakalıydı. Asudenin bu şekilde yaklaşımı Selimi rahatsız etmişti. Selim Asudenin tepki vermesini beklemişti. ama Asude tepki vermek bir kenara dursun üzerine birde kolay gelsin demişti. Asudenin inatçığı ve patavatsızlığı değil miydi. Selimin hoşuna giden….

Selim 2 saatten fazladır odaydı ama yanında ki kıza bir türlü adepte olamamıştı. aklında hep Asude vardı. bu kız burada kalırsa Asude odasına gelemezdi. yalnızda uyuyamazdı. Selim ne kadar düşüncelerine savaş açsada sonunda pes edip düşüncelerine teslim oldu. Selimin farkettiği şeyse bu Asudeden uzak durmak için artık geç kalmıştı.

Selim türlü bahaneler uydurarak yanındaki kızı 3 saatin sonunda gönderebilmişti. Selim odasından çıkıp Asudenin odasına girdi. sonuçta Asudeye hesap vermek zorunda değildi. ama Asude odasında yoktu. Selim hızla salona indi. Asude salonda da yoktu. Selim tek tek mutfak ve bütün misafir odalarını gezdi. en son Mervenin resimlerinin olduğu odaya bile baktı. ama Asude hiçbir yerde yoktu.

“yoksa yine mi? kaçtı. bu lanet olası kız “diye bağırdı.

Selim evin dış kapısını açıp dışarı çıktı. tüm korumalar yerlerindeydi.

“bostan korkuluğumusunuz siz “diye bağırdı.

ne olduğunu anlamayan korumalar seri bir şekilde Selimin yanına geldi.

“bir sorun mu? var Selim bey”dedi. içlerinden biri korumanın korkusu gözlerinden belli oluyordu.

“birde soruyorsunuz. Asude yine kaçtı. öldüreceğim hepinizi “dedi. Selim belindeki silahına elini götürürken

”bu imkansız Selim bey. biraz önce Asude hanım, Ali Duran ve nihat bey içerideydiler Asude hanım yalnız değildi.”Selim belindeki silahından elini çekip saçlarına götürdü. sinirle ellerini saçlarının arasından geçirdi.

Selim Ali Durana sonuna kadar güvensede konu Asude olunca aklına olmayacak senaryolar geliyordu. Ali Duran belki de Asudeyi azad etmişti. yada kaçmasına yardım etmişti. Ali Duran bu düşüncelerle salona geri döndü. alt kata inen merdivenlere yaklaştığında kahkaha sesleri duydu. Selim sesi takip ederek aşağı kata indi. sinema odasının önüne geldiğinde sesler daha da arttı. Selim sinirle sinema odasının kapısını açtığında nihat, Ali Duran, Asude yan yana oturmuş izledikleri filmin etkisiyle kahkaha krizine girmişlerdi.

Selimi fark eden nihat, Ali Durana işaret ederek ayağa kalktı. hemen ardındanda Ali Duran. nihat ve Ali Duranın saygı duruşuna geçtiğini fark eden Asude Selimi görünce istifini bozmadan iğrenç birşey görmüş gibi yüzünü buruşturdu. şu an ortam fırtına öncesi seslik gibiydi.

“işim yüzünden birgün öleceğimi biliyordum. ama böyle boktan bir sebepten ölmekte varmış kader de”dedi Nihat.